Historický podnik ze Zanè roste a přichází nejenom s inovací svého výrobku, ale také s vodní stopou Water Footprint a s multimediální etiketou.
Firma Brazzale reaguje na nárůst obratu a poptávky trhu rozšířením svého historického závodu v Zanè.
Podnik pocházející z náhorní plošiny Asiaga se ve světě mléka pohybuje od konce 18. století a je nejstarším italským podnikem ve svém odvětví, který vyvíjí svoji činnost nepřetržitě již po sedm generací. Advokát Roberto Brazzale, současný prezident společnosti a jeden z členů rodiny, který v podniku aktivně působí, potvrzuje, že rozšíření, které probíhá v sídle firmy v Zané zahrnuje stavbu chladicích boxů k uskladnění másla a vybudování nového prostoru pro krájení, strouhání a balení sýrů. „Tyto práce byly nutné z důvodu zvýšení objemů ze zahraničí i do zahraničí, jež se v posledních letech více než zdvojnásobily, a stejně tak i počet zaměstnanců. Dokonce bylo nutné vytvořit i nové prostory v obchodní a administrativní části, protože stávající budova pocházející ze sedmdesátých let již neodpovídá současnému pracovnímu zatížení. Byly to práce, které jsme nemohli déle odkládat“.
Rostoucí trend úspěchu produktů firmy ze Zané je výsledkem neustálého průzkumu trhu, inovace a podnikatelského „ducha“, díky čemuž firma již podruhé získala na nedávném 32. ročníku veletrhu v Kolíně prestižní ocenění Italian Anuga Awards za nejlepší inovaci produktu za „Strouhaný sýr Gran Moravia v krabičce“ s 20 sáčky po 5 gramech.
Tajemství tohoto úspěchu spočívá podle Brazzaleho v tom, že „jsme vyvinuli výrobky s naší vlastní značkou mimo konsorcia výrobků s chráněným původem a to náš podnik změnilo, uvolnilo tvůrčí energii našich lidí a stimulovalo jejich představivost. Přímý kontakt se zákazníkem prostřednictvím značkových prodejen je dalším velkým zdrojem nápadů. V centru každé naší myšlenky je totiž spotřebitel a také starobylá tradice italských sýrů, kterou je možno rozvíjet a neustále zlepšovat“.
Velké úspěchy dneška jsou však výsledkem jak intenzivní práce v minulosti, tak širokého rozhledu a inteligentní strategie směrem do budoucna. Podle Roberta Brazzaleho “celosvětová poptávka po sýru poroste značným tempem, světová mapa mléka již nyní prochází hlubokými změnami. Italské sýrařské umění je nejlepší na světě a bude se moci úspěšně podílet na tomto přitažlivém růstu, pod podmínkou, že naše výrobní řetězce budou poskytovat maximální kvalitu a efektivitu a umožní nám soutěžit s těmi nejagresivnějšími konkurenty.
Potenciál rozvoje italské práce je nekonečně velký, nesmí se však omezit pouze na primární surovinu, která může sice nabídnout krásné, ale zároveň přetížené a omezené území. Výroba dobrých sýrů závisí na kvalitě lidí. Italové dokáží vyrábět dobré sýry všude tam, kde jsou k tomu podmínky, nejenom v typických oblastech.
Kromě nedávno získané ceny Anuga Awards 2013 za „ nejlepší inovaci výrobku“ v kategorii sýry, Brazzale dosáhla dvou absolutně světových prvenství. Za prvé se v roce 2012 Gran Moravia stal prvním sýrem na světě s vypočítanou vodní stopou, tedy množstvím vody, podílejícím se na výrobním procesu, a vycházejícím ze součtu: „Green water“ zelené vody, což je dešťová voda z přirozeného cyklu s malým dopadem na rovnováhu prostředí, a „blue water“ modré vody, povrchové vody – z řek, jezer nebo z podzemí – ze spodních vrstev, používané ve výrobním procesu. Použití modré vody má vliv na životní prostředí, a proto je snížení její spotřeby budoucí prioritou v každé zemědělsko-průmyslové činnost. Lze toho dosáhnout tím, že se na trhu budeme orientovat na produkty s menší „vodní intenzitou“, pocházející z vhodnějších klimatických oblastí. Značná úspora modré vody „blue water“ Gran Moravii umožnila dosáhnout prvenství ve Water Footprint. A nakonec je tu ještě počítána „grey water“, šedá voda potřebná ke zředění znečišťujících látek vzniklých ve výrobním procesu. Vodní stopa produktu Gran Moravia je pouhých 2.067 l/kg výrobku, jak bylo vyčísleno společností DNV Business Assurance, což je méně než polovina průměrné vodní stopy sýrů vypočítané dle “waterfootprint.org”.
Rekordního výsledku bylo dosaženo díky dobrým klimatickým podmínkám na Moravě a úsporou vody v rámci „ekoudržitelného řetězce“. Spotřeba modré vody „blue water“ vychází proto na pouhých 87 litrů vody na 1 kg sýru Gran Moravia. Zařazení sýru Gran Moravia do každodenní stravy a jeho rozumné střídání s dalšími potravinami živočišného původu s vysokým obsahem bílkovin umožní výrazné snížení vlastní vodní stopy i při zachování bohaté a komplexní stravy.
Další významnou novinkou pro spotřebitele v oblasti informovanosti a transparentnosti je multimediální etiketa původu. Díky QR kódu vytištěnému na každém balení Gran Moravia se můžete vašim chytrým telefonem připojit na speciální sekci webu Gran Moravia a podniknout úžasnou objevitelskou cestu po ekoudržitelném řetězci ve čtyřech různých formách.
S touto novinkou se značení etiketou vymyká fyzickým omezením balení a stává se multimediálním archivem, který má spotřebitel k dispozici již ve chvíli nákupu při vyjímání zboží z regálu.
Multimediální etiketa původu je dalším primátem Gran Moravia, který spotřebiteli umožňuje vidět na vlastní oči celý řetězec a zažít úchvatný let přes zelené moravské pastviny, uvnitř farem, mezi krávami na pastvě, v těsné blízkosti sýrařů i uvnitř zracích skladů.
[divider scroll_text=””]
[space height=”10″]
[button color=”#ffffff” background=”#2582CF” size=”medium” src=”http://www.industriavicentina.it/idv.nsf/codici/789″]ZDROJ[/button] [button color=”#ffffff” background=”#2582CF” size=”medium” src=”https://www.brazzale.com/wp-content/uploads/2014/01/news-industria_vicentina_anuga_awards.pdf”]DOWNLOAD PDF[/button]